Būti tėvais, Vaiko lavinimas
comments 32

Dovana: plakatas su lietuviška abėcėle

Kas daugiau praleidžiate laiko Facebook`e, turbūt esate matę nuostabų Laimos Marijos kūrinį – lietuvišką abėcėlę.

Ši mama, o profesiniame gyvenime – reklamos agentūros dizainerė, mano, kad vaikai turi būti ne tik mylimi, bet ir ugdomi nuo gimimo.

„Abėcėlė atsirado todėl, kad aš labai norėjau išmokyti savo vaikus raidžių, o visi mūsų namuose turimi žaislai man šiuo klausimu per mažai padėjo: dėlionių nedėliojo, į raideles ant kaladėlių nekreipė dėmesio, knygutes supaišydavo ir numesdavo. Šiek tiek reagavo į užrašus ant daiktų. Jie badė akis, bet kažko dar trūko. Kažko kas ilgiau palaikytų prie tos raidės.

Pasiteiravau, kaip reikalai su raidelėm daržely. Gavau trumpą drūtą „NE“, mums nepriklauso, ne laikas. Aišku… Manau priešingai:) Taigi nutariau padaryt jiems abėcėlę. Juk vaikai darželyje praleidžia didžiausią ir produktyviausią dienos dalį ir ten ji sau bekabodama turėtų kažkaip sulįsti galvon, be auklėtojų pagalbos.

Taip ir gimė ši priemonė, kuri visada kabo prieš akis. Čia ne tik raidelės, bet ir jas iliustruojantys paveiksliukai.“

Laimai Marijai nepatinka margumynai, tad ji pasirinko tik kelias spalvas – raudoną ir oranžinę.

 „Tai spalvos, kurias pirmiausiai renkasi vaikai. Daugiau spalvų nėra, kad jos neužgožtų paties svarbiausio – raidžių.“

Raidės čia aiškios ir paprastos, gerai matomos. Kiekvienos jų paveikslėlis taip pat paprastas ir lengvai atpažįstamas. Kad to pasiektų, Laimai teko paplušėti:

„Kiekvienas paveiksliukas turėjo patikti mano vaikams. Jeigu neatpažindavo arba sakydavo, kad negražu, mesdavau lauk. Pvz., U pradžioje buvo „upė”, bet dukrai atrodė, kad tai vamzdis. Vamzdžio teko atsisakyt.

Kai kurios raidės turi vos vieną kitą tinkamą paversti paveiksliuku žodį arba ir visai neturi. Reikėjo supažindinti su yla ir ėdžiom. Net vedžiausi į Gedimino pilį, pasakojau apie senovę, kunigaikščius, valdžiusius mūsų šalį, ir apie svarbius valstybei simbolius. Vienas jų nupieštas prie raidės H. Tai herbas su Gediminaičių stulpais. Simbolis, kuris ir šiandien yra vienas pagrindinių mūsų šalies ženklų.“

Kaip naudotis šiuo plakatu, padiktavo patys vaikai. Iš pradžių mama abėcėlę įlaminavo ir įrėmino. Ketino pasikabinti namuose ir baksnoti vaikams pirštu, kai sugalvos. Tačiau…

 „Vaikai greit sukombinavo visus turimus žaislus į vieną žaidimą. Paveikslas tapo dėlione, jų namų durimis ar dar kažkuo, ką žino tik jie patys. Tik čiuožyklos daryt neleidau, manau, neišgyventų.“

Svarbiausia, kad vaikai leidosi į raidžių pasaulį, o Laima leidosi į nuotykį apgyvendinti tokias raideles ir kitų vaikų namuose. Jeigu jums labai norėtųsi tokio plakato savo vaikams, nieko nelaukdami komentaruose rašykite „Noriu“! Pasiūlymas galioja iki sekmadienio vakaro 😉 Pirmadienį paskelbsiu, kas tas laimingasis.

Nuotraukos – Laimos Marijos.

32 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *