Akimirkos
comments 6

Namudinis darželis

Šiandien išbandėme namudinį darželį „Vasarėlė“. Pirmas įspūdis labai geras. Auklytė gana smagi ir maloni, apipasakojo visus šiuo metu pas ją ateinančius vaikus: vienas labai linksmas, kitas vis dar smarkiai verkia be mamos, trečias vos atėjo pabandyti, nuo kitos dienos jau liko visai dienai visam laikui. Beveik visų amžius vienodas – šiek tiek iki 2 m.

Nemažai kas laukia sesučių ar broliukų, todėl lankys tik iki mažyliui gimstant. Pas mus atvirkščias variantas – aš kaip tik norėčiau, kad gimus mažyliui, didysis brolis nors kuriam laikui išeitų į darželį 🙂 Žinoma, pirmąjį mėnesį, kai tėtis bus namie, tikriausiai praleisime visa šeima, tačiau paskui…

Aš jau nuo žiemos būčiau vedusi vaiką į darželį, tačiau, kadangi iki galo nežinome, kada ir kur kraustysimės, iš anksto neužsiėmėm jokios eilės. O sūnui taip patinka būti su vaikais! Pamatęs lauke tik ir lekia į tą pusę!  Taigi peržiūrėjau visas įmanomas privačias įmones ir išsirinkau šitą variantą, nes… visi jie vienodai geri, tik šitas visai čia pat namų.

Tvarkingas dviejų kambarių butukas su atskira virtuve. Virtuvėje vaikai tik valgo, viename kambaryje žaidžia ir miega, o kitame – įjungtas televizorius, kur irgi galima atsinešti žaislų. Tas televizorius man nepatiko, bet kadangi maniškis mažai kreipia dėmesio į tokį daiktą, tai dzin.

Tik įėjęs mano vaikinas pasijuto gana drąsiai. (Paprastai dar ilgai glaustosi aplink mamą ir nelabai drįsta kur toliau pasitraukti.) Nusirengęs iškart nulėkė kalbint mergaitės, kuri sėdėjo ant sofos ir žiūrėjo filmukus, kol auklytė virė košę. Mergaitė nelabai drįso bendrauti, tai vaikinas nužingsniavo į žaislų kambarį. O ten tiek visko!! (Jo akimis 🙂 ) Bežaidžiant atėjo dar viena mergaitė, o paskui ir berniukas su mama. Su berniuku iškart rado bendrą kalbą ir pasinėrė į mašinų stumdymus. Mergaitės tuo tarpu suvalgė košę, o mamos išgėrė kavos/ arbatos. Tada visi keturi ėjo stumdyt lėlių vežimėlių, o galiausiai išsiskirstė kas sau: berniukas su mama žiūrėjo televizorių, viena mergaitė žaidė žaislų kambaryje, kita virtuvėje dėliojo spalvotas plaukų gumytes į maišelį / rankinuką ir atgal, o maniškis prisidėjo prie sudėjimo į, o kol viskas būdavo ištraukiama, stumdė mašinas. Paskui kažkuris vaikas užsimanė gerti ir visi keturi supuolė į virtuvę, gražiai susėdo prie stalo ir gavo po puodelį.

Auklytė užkaitė sriubą pietums ir pasakojo, kad dabar, kai oras jau geras, kasdien išeina su vaikais į lauką. Papasakojo, kurias sūpynes aplanko ir kurių smėliadėžių vengia. O su pietų miegu, sakė, visaip būna. Galvojau, kad vaikai, kai keliese, tai eina miegot be didelio vargo, bet pasirodo yra visaip. Vieną reikia sūpuoti, kitas turi su visais žvėriukais ant patalynės pasikalbėti… 🙂 Ant puoduko, supratau, nė vienas vaikas neina. Visi laksto su pampersais. Dar auklytė turi pagalbininkę, tik neišsiaiškinau, kada jinai pasirodo ir ką būtent padeda, bet įsivaizduoju, kad sužiūrėti 4-5 vaikus, išvirti jiems valgyt, pavalgydinti, pampersus pakeisti – tikrai yra ką veikti. O dar reikia maisto produktais pasirūpinti, švara ir tvarka, ir savo šeimos neapleisti…

Auklytė prisipažino, kad sriubą verda kelioms dienoms iš karto. Aš iš esmės neprieštarauju naminiam vakarykščiam maistui, tačiau žinau, kad mano vyrukas vakarykštės sriubos nevalgo… 🙂 Vaikai čia „gyvena“ pagal kasdienę dienotvarkę, kaip darželyje.

Kai po kelių valandų pasiūliau saviškiui jau eiti namo, išgirdau tik „neeee“ ir teko smarkiai įkalbinėti 🙂 Panašu, kad mano špokui visai patiko šis darželis, tai pamėginsim nuo vasaros lankyti. (Jeigu vis dar gyvensim čia.) Iš pradžių planuoju palikinėti po kelias valandas kelis kartus per dieną, o paskui gal ir daugiau. Matysim.

Daugiau apie šį darželį – http://vasarele.webs.com
Kainos:

  • visa diena – 800 Lt/mėn. (vid. 4 Lt/val.);
  • pusė dienos (t. y. 4–5 val. per dieną) – 480 Lt/mėn. (vid.  4,6 Lt/val.);
  • kelios valandos – 7 Lt/val.

Daugiau privačių ir namudinių darželių Vilniuje:
http://www.sos-kaimas.lt/lt/content/viewitem/13/ – apie šitą labai geri atsiliepimai, bet priima tik nuo 3 metų ir eilės didelės
http://www.namudarzelis.lt/ – Fabijoniškėse
http://www.duzginelis.lt/index.php?id=4 – ekologiškas Fabijoniškėse
Draugų sodelis – Justiniškėse. Apie jį informacijos reikia ieškoti supermama.lt
http://www.sauleszuikuciai.lt/index.php?p=Apie%20mus – priežiūros centras
http://www.kindergarten.lt/index.php?page=apie_mus&hl=lt_LT – tarptautinis
http://www.vischool.lt/lt.php/vis_darzelis/mokestis/256 – turbūt kiečiausias mieste
http://www.mockus.eu/index.php – priežiūros centras
http://www.vezliukas.lt/index.html – Žvėryne

Dar daugiau galima rasti supermamose. Dauguma namudinių darželių turi tik tel. nr., tad tų kontaktų niekaip kitaip ir nesužinosi, tik iš forumų 😉 Tačiau 1000–1500 Lt/mėn. vien už vaiko priežiūrą – tai kiek reikia uždirbti? Juk ir drabužėlių reiks vaikui kur kas daugiau ir gražesnių, dar avalynė, visokios šventės. Kai viską suskaičiuoji… Ai, geriau neskaičiuot;)

6 Comments

  1. Pingback: Pirmoji diena darželyje ir nenusisekusi konferencija | Dirbu Mama

  2. Pingback: Ate, darželi! | Dirbu Mama

  3. Pingback: Darželis pro rožinius akinius | Dirbu Mama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *