Vaiko lavinimas
comment 1

Žaidimai su 3-4 mėn. vaiku

Paskutiniu metu babycentre.co.uk siūlo mažyliui gana keistų arba per daug elementarių žaidimų, bet štai keli, kurie man pasirodė mieli ir įdomūs.

Šešėlių teatras

Lavina vizualinius įgūdžius. Reikalinga stalinė lempa.

Atsisėskite su vaikučiu ant žemės ir pasistatykite lempą taip, kad ji šviestų tiesiai į sieną. Šviesos ruože pamojuokite ranka, parodykite skirtingą skaičių pirštų, padarykite paprastų gyvūnų figūrų – ant sienos turėtų matytis vaizdas tarsi ekrane. Paskui paimkite vaikučio ranką ir įtraukite jį į „spektaklį“, palyginkite savo ir jo rankos šešėlį. Kai nusibos, pamojuokite atsisveikinant.

Būgnai būgneliai

Lavinama klausa, ritmo pojūtis, priežasties-pasekmės dėsnio suvokimas. Reikia įvairiausių tuščių indelių (kartoninių dėžučių, jogurto puodelių ir pan.).

Ant grindų pridėliokite įvairiausių „būgnų“. Kad nenuvirstų ir laikytųsi drauge, galima visus apjuosti lipnia juostele. Pasisodinkite vaikutį ant kelių priešais būgnus ir imkite mušti. Parodykite mažyliui, kad galima išgauti įvairių garsų: duslių, skardžių, aukštų, žemų. Pamėginkite mušti lazdelėmis, pirštais, delnais ir pan. Jeigu vaikas jau tvirtai laiko, ką nugriebęs, iš valgymo lazdelių ar pieštukų ir vatos gumulėlio, priklijuoto lipnia juosta, galima jam sukonstruoti tikras būgnų lazdeles, kad pats galėtų groti.

Burbuliukai

Lavina akių-rankų koordinaciją, moko kūno dalių. Reikės muilo burbulų.

Pasodinkite vaikutį į vibro kėdutę ar kur tik patogu. Išpūskite kelis muilo burbulus priešais jį, kad galėtų gaudyti ir sprogdinti, tik žiūrėkite, kad muilas nepatektų vaikui į akis. Kai mažylis susipažins su burbuliukais, pradėkite kūno dalių žaidimą: burbulus pūskite taip, kad jie tūptų ant konkrečių vaiko kūno dalių, ir jas įvardykite, pvz., „Burbuliukas ant kojytės, burbuliukas ant rankytės“. Kai vaikutis paaugs, šį žaidimą bus galima žaisti vonioje. Įdomiausia, kad nutūpę ant drėgno kūno, burbulai iškart nesprogsta, tad mažylis dar turi laiko juos gerai apžiūrėti, patyrinėti. Paprastai, kuo didesni burbulai, tuo smagiau juos sprogdinti.

Nuotrauka iš babycentre.co.uk

1 Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *