Būti tėvais
komentarai 6

Šeimos kambarys – žindyk drąsiai, keisk sauskelnes patogiai, sodink ant puodo

Toms, kurios nemėgsta trintis po prekybos centrus ir mieliau laiką su savo mažyliu leidžia lauke, atsirado nuostabi galimybė planuoti savo maršrutus tuščiajame Gedimino prospekto gale, palei Nerį ir Žvėryno pakraščius – diskrečiai pažindyti, patogiai pakeisti sauskelnes ar pasodinti ant puoduko galima bus užbėgti į II-uosius Seimo rūmus, į Šeimos kambarį.

Gal iš pradžių nedrąsu žengti į tokią įstaigą (bet juk ir į naują parduotuvę pirmąkart užsukti nedrąsu), bet  praeini Sausio 13-ąją menančias barikadas, atsiveria stiklinės durys, šmurkštelni į kairę ir sau įsitaisai kambariuky ant suoliuko po obelim.

Vaikui:

 • vystymo stalas
 • skystas muilas ir popieriniai rankšluosčiai
 • puodukas

Suaugusiajam:

 • maloni uždara erdvė su žindančių motinų nuotraukomis
 • suoliukas su atlošu ir pagalvėlėmis
 • pakyla kojai (žindant labai praverčia)
 • grikinė žindymo pagalvė
 • puodelis vandeniui atsigerti
 • diiidelis veidrodis
 • skamba Čiurlionis (! 🙂 )
 • čia pat ir tualetas, už kitų durų

Parašiau „suaugusiajam“, nes vaiką dažnai prižiūri ne (tik) mama, bet ir tėtis, močiutė, senelis, auklė. Visiems jiems reikalinga tokia rami ir saugi erdvė, kur vaikučio maitinimosi, tuštinimosi ar švaros poreikiai būtų patenkinti oriai ir nekeliant praeiviams visokių minčių. Žiemą nešalta, vasarą nekaršta, be problemų įvažiuot su vežimu!

Seimas, tiesa, gal nėra taškas didžiausiame mamų ir ne mamų su vaikais sraute. Toks kambarys būtų daug reikalingesnis Vyriausybėje arba Sereikiškių, Vingio ir kt. parkuose, kur net ir su paprasčiausiais tualetais problematiška. Tačiau šio Šeimos kambario atidarymas neabejotinai yra didelis žingsnis, postūmis mąstyme, atviras požiūris į visokius visuomenės narius. Kai tapus mama susiduri su nepravažiuojamais šaligatviais, neįvažiuojamomis durimis, smerkiančiais žvilgsniais, gėdinančiomis replikomis, šis kambarys – tarsi atgaivos oazė visame tame, kur pasijunti svarbia ir vertinama, kur ir tas mažas pypliukas yra gerbiamas ir turi visas normalaus žmogaus teises.

Nors Seimo Šeimos kambarys siejamas su konkrečiomis asmenybėmis, pamirškime jas. Asmenybės ateina ir išeina, o kambarys gali likti visiems laikams. Jei tik juo naudosimės.

Kaip mes šįryt jį išbandėm, galite pamatyti čia.

6 Comments

 1. Egle says

  nu pats laikas. Japonijoje tokius kambarius gali rasti kiekviename didesniame prekybos centre, oro uostuose. O tualetai su pervystymo stalais yra praktiskai visur.
  Tikiuosi,kad ir Lietuvoje tokiu paslaugu tik dauges;)

 2. Lietuvoje prekybcentriuose jau irgi daug kur yra, bet čia super, kad tą daro (ir tikiuosi darys) valstybinės įstaigos. Gavus laišką iš PTC labai apsidžiaugiau tokia iniciatyva, tikrai yra kuo didžiuotis. na,

 3. DirbuMama says

  Prekybcentriuose dažniausiai yra, bet ten neretai problema yra ta, kad vargais negalais randi tą kambarį, pasirodo, jis užrakintas, o raktas pas kokį apsauginį. Kur jo ieškot? Kadangi visą tą laiką vaikas dažniausiai traukia "serenadas" tiesiai į ausį, tupi bet kur ir tvarkaisi…

 4. Egle says

  Tai, jo, sveikintina iniciatyva. O kodel jie uzrakinami? As tik viena karta buvau rakinam kambaryje lektuvu muziejuje. Ten registraturoj reikia pasakti,kad nori naudotis ir nueina atrakinti;)Del sauskelniu tai mano vaikas niekada neverkia, kad ir kiek ten butu prikrauta;), bet keisti betkur nesinoretu. Zindymo kabinu tai aisku galetu ir daugiau buti,kad nereiktu galvoti kur cia su rekianciu vaiku pasislepti;)

 5. Loreta says

  Kažkodėl kaip tik pastaruoju metu prisiminiau šį kambarį. Įdomu, ar jis turi pasisekimą, ar naudojasi juo dažnai.

 6. Pingback: Apie kūdikių žindymą viešumoje | Dirbu Mama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *