Akimirkos
komentarų 14

Naujienos iš darbo fronto

Aš jų taip pat labai laukiu. Naujienų. Istorija, sukusi link gero, taip ir sustojo aną penktadienį (tiksliau, sekmadienį). Pirmadienį, praėjusį, kalbėjomės su personalo skyriumi dėl geresnių darbo sąlygų ir pažadėjo „rytoj“ man pranešti, ką nuspręs. Tas rytojus tęsiasi iki dabar ir tik šio antradienio popietę, susitikusi personalistę dėl kito reikalo, sužinojau, kad sprendimo nėra todėl, kad ji visą praėjusią savaitę sirgo! Dabar jau grįžo į darbą, bet sprendimo vis dar nežinau.

Penktadienį gavau avansą, vadinas, darbdavys laikosi savo sutartinių įsipareigojimų.

Antradienį pagaliau ištaikiau apsilankyti pas gydytoją, kuri išrašė pažymą, kad žindau, ir personalo skyriaus atstovės ieškojau su nauju prašymu – sutrumpinti darbo dieną pagal Darbo kodekso 278 str. 8 dalį, apie ką buvau užsiminusi šiame tinklaraščio įraše. Jame teigiama, kad krūtimi maitinanti mama turi turėti pusvalandžio trukmės pertraukas kas 3 valandas arba jas galima susumuoti ir pasinaudoti jomis darbo dienos pabaigoje, ko ir paprašiau. Iš dalies vardan eksperimento, kaip tai įgyvendinama praktikoje 🙂 Personalas sakė, pasvarstys. Vis dar svarsto…

Susiję įrašai:

Grįžimo į darbą odisėja (2012-10-01)

Antroji diena darbe (2012-10-02)

Trečioji diena darbe (2012-10-03)

Ketvirtoji diena darbe (2012-10-04)

Penktoji diena darbe (2012-10-05)

Antra savaitė darbe (2012-10-14)

Šeštoji – pokyčių darbe savaitė (2012-11-12)

Kalėdos darbe (2012-12-18)

Jau dirbu (tarkim) (2013-01-28)

14 Comments

 1. Ruta says

  Grynai is smalsumo – o tai gydytoja tikrina, ar turi pieno?

  Grisiu i darba irgi zindydama, manau, bet tu pertrauku tai prasyt nedrisiu, kazkaip nepatogu 🙂 Bet situacija visiskai kitokia, darbdavys geranoriskas ir vaikas didelis.

 2. Ruta says

  oi, kaip netiksliai pabaigoje parasiau- situacija kitokia del darbdavio, o del vaiko didumo tai tiesiog paciai nusiraminimas, kad istvers diena ir be mamos pieno 🙂

 3. DirbuMama says

  Rekomenduočiau pasiimti tokią pažymą prieš grįžtant į darbą, nes pirmąją savaitę organizmui tikrai buvo sunkoka tokia ilga nežindymo pertrauka. Gydytoja netikrina pieno, veikia abipusis pasitikėjimas. Juk ji – mūsų šeimos gydytoja, viską žino apie mus ir apie mūsų vaikus. Dėl darbdavio, man irgi iš pradžių buvo nedrąsu ir nepatogu, tačiau esant tokiai situacijai kaip dabar, kad turiu tiesiog atsėdėt tas valandas nieko nedirbdama, tai kodėl nesėdėt trumpiau? O normaliu atveju žiūrėčiau į tai lanksčiai: dirbčiau kaip ir visi, bet jausčiausi turinti visišką teisę neužsisėdėti ilgiau ir ramiai išeiti anksčiau, jei reikia vaikui pas gydytoją, daržely kokia šventė ar kas.

 4. Ruta says

  Apie organizmo reakcija i visos dienos nezindyma nepagalvojau.. Ziuresim, dar turiu kelis menesius, tada ir paziuresiu, koks bus zindymo grafikas ir tikrai pazyma reikes tureti omeny..

 5. Keista says

  Man keistai atrodo, lengvatu prasymas del 3 metu vaiko zindymo. Ar neperlenkiat lazdos?

 6. Margo says

  Na, matau, kad ir vel arsiranda nesekanciu irasu, sikart asmuo prisidenges psiaudonimu Keista..

 7. Pingback: Šeštoji – pokyčių darbe savaitė | Dirbu Mama

 8. Pingback: Trečioji diena darbe | Dirbu Mama

 9. Pingback: Ketvirtoji diena darbe | Dirbu Mama

 10. Pingback: Antra savaitė darbe | Dirbu Mama

 11. ash says

  o ka reiskia vidutinis atlyginimas? nes pgl DK to paties straipsnio dali parasyta "Pertraukos kūdikiui maitinti apmokamos pagal darbuotojos vidutinį darbo užmokestį."

 12. DirbuMama says

  Tai vidutinis iš to, kiek gauna moteris apskritai. Jeigu atlyginimas nėra pastovus, o, tarkim, vieną mėnesį 800, kitą – 1000, trečią 1200, tai vidutinis – 1000 Lt.

 13. Pingback: Jau dirbu (tarkim) | Dirbu Mama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *