Būti tėvais
komentarų 13

Kalėdos darbe

kaledinės kojinės

Seniai ką bekalbėjau apie darbą, nes… nieko naujo. Nuo tada, kai gavau savo pirmąją darbo užduotį ir ją padariau, „valdiškas“ kompiuteris taip ir liko ant mano stalo. Rytą aš jį įsijungiu, kelis kartus per dieną patikrinu, ar nėra naujų laiškų, vakare išjungiu.

Vis dar atsinešu savo kompiuterį ir dirbu savo darbelius, o ilsindama akis stebiu gatvę. Prie sankryžos čia beveik visada stovi 5–6 mašinos, nors gatvė visiškai eilinė, vietinės reikšmės. Įdomiausias personažas atvažiuoja apie 10 val. Tai neįgalus žmogus vežimėlyje, kurio šonuose mirga didelė eilė lempučių. Jis važiuoja gatve maždaug dviračio greičiu, paskui kerta gatvę per pėsčiųjų perėją ir toliau juda šaligatviu. Paskui praeina jaunas vyras su neregio lazdele. Gražiai, tvarkingai apsirengęs, kaip biuro tarnautojas. Miestas ima atrodyti labai šaunus ir rūpestingas, atviras visiems žmonėms ir puikiai juos integruojantis.

Pas mus darbe – kalėdinė „integracija“: prikabino visiems prie kabineto durų vardines kalėdines kojines, į kurias kolegos galėtų įdėti smulkių dovanėlių, nes juk visi esam to verti. Tos kojinaitės kabo jau gerą savaitę, bet tik iš kelių žmonių esu girdėjus, kad kažką ten randa. Aš net netikrinu 🙂 Jei būčiau skyriaus viršininkas ar direktorius, įmesčiau visiems pavaldiniams po saldainį. Dabar jaučiu poreikį tik kabineto draugę nudžiuginti, bet tam nereikia kojinių, anonimiškai žaist būtų kvaila.

Vakar vyko darbuotojų vaikų kalėdinė šventė. Visi didžiuodamiesi vedė savo atžalas į salytę, o duris apstojusios „bobutės“ spoksojo ir komentavo, kuris didesnis, kuris gražesnis, kuris bajavesnis. Saviškių nevedžiau. Vietoj išgąsčio ir nejaukumo svetimoje aplinkoje tarp daug žmonių, pasirinkau įprastą pietų miegą ir įprastą dienotvarkę. Gavau kiekvienam vaikui po įmonės gaminį – bus priedas prie dovanų po mūsų eglute 😉 Ir sužinojau, kad dovanėlės skiriamos ir tiems vaikams, kurių tėveliai – vaiko auginimo atostogose. Per visus ketverius metus mes nesame nieko gavę, nes nieks nepasivargino informuoti.

Darbuotojai visi kartu Kalėdų nebešvenčia, dalijasi skyriais ir sugalvoja ką nors įdomaus kiekvienas sau. Mano kabineto draugės skyrius ketina rytoj valgyti kalėdinį pyragą, o sausio mėn. eiti į teatrą. Taip pat kiekvienas darbuotojas gauna dovanų nuo įmonės (visi tą patį įmonės produktą), kurį įteikia tiesioginis viršininkas. Įdomu, ar mane prijungs prie kokio skyriaus, ar pamirš. Norėčiau Kalėdų proga gauti bent magnetinę kortelę, kuri įleidžia pro biuro duris, kad nebereiktų kaskart varginti administratorės ar trypčioti už durų, kai jos darbo vietoje nėra.

Susiję įrašai:

Grįžimo į darbą odisėja (2012-10-01)

Antroji diena darbe (2012-10-02)

Trečioji diena darbe (2012-10-03)

Ketvirtoji diena darbe (2012-10-04)

Penktoji diena darbe (2012-10-05)

Antra savaitė darbe (2012-10-14)

Naujienos iš darbo fronto (2012-10-25)

Šeštoji – pokyčių darbe savaitė (2012-11-12)

Jau dirbu (tarkim) (2013-01-28)

13 Comments

 1. Pingback: Grįžimo į darbą odisėja | Dirbu Mama

 2. Pingback: Penktoji diena darbe | Dirbu Mama

 3. manjana says

  Laukiau, laukiau naujienų šia tema, o pasirodo jų nėra 🙂 Dievaži, jau visai įdomu darosi, kiek gi laiko gali tęstis tokia padėtis…

 4. darbdavys pasirinko taktiką ir taip bando kantrybę, laukia raštiško prašymo, kada pati išeisit iš darbo savo. noru… bjauru… ir tikrai įdomu, kiek tai tęsis…

 5. DirbuMama says

  Vakar vis dėlto vyko visuotinė kalėdinė atrakcija – atvažiavo Virtuvės mitų griovėjai fokusų daryt. Bet jie atvažiavo tada, kai aš jau buvau susikrovus daiktus, apsirengus paltą ir žengiau pro duris namo (mat baigiu darbą valandą anksčiau nei kiti) 🙂

 6. Alisauskaite says

  Siaip tai visiskai neidomios sitos jusu istorijos

  • Ruta says

   bet žmonės gaišta laiką, skaito ir dar komentuoja neįdomias istorijas :D:D:D ir net ne vieną įrašą, bet visas istorijas (kitaip iš kur gi žinoti, kad jų ne viena ir kad visos neįdomios? xi xi..)

 7. Diana says

  o aš vedžiau vaikus į Tas Kalėdas, ir negirdejau nei vienos "bobutes" aptarinejimo "kuris gražesnis", ir i kojines viršininkas ir ne tik pridėjo saldainių…..pykčiu persmelkti rašiniai nematant gražių spalvų ir nevertinant kitų žmonių pastangų, kurias mato tie kurie bent jau norą parodo darbui.

 8. DirbuMama says

  Taigi juokais, juokais aptarinėjo, smagiai komentavo 🙂 Gal negirdėjot, nes buvot viduj su vaikais 😉

 9. Giedre says

  Tikrai liūdna ir skaudu girdėt, kad tie dalykai tebesitęsia.. 🙁
  darbdavys pasirinko taktiką? Tik ko tai negarbinga ji man labai atrodo, tuo labiau, kad šiuo atveju darbuotoja, kaip suprantu, iš darbdavio nenori nieko, kas jai nepriklausytų pagal įstatymus..

 10. Anonime says

  Tiesiog ryte prarijau visus irasus, susijusius su grizimu i darba. Is pradziu maniau, kad gal tai vyksta uzsienyje, bet pasirodo, kad gimtojoje zemeje…. Nesitikejau ir netikejau, kad taip gali buti.
  Bet jus esat tikra saunuole!! Darbdavio vietoje butinai jus priimciau atgal i darba. Uz mokejima pastoveti uz save, uz ambicinguma ir uz teisybe. Jus tiesiog verta tureti gera darba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 11. Pingback: Trečioji diena darbe | Dirbu Mama

 12. Pingback: Ketvirtoji diena darbe | Dirbu Mama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *