Vaiko daiktai
comments 25

Mergaitės ir berniukai mokosi sėdėti ant puoduko

princeses-paules-puodukaspirato-pijaus-puodukas

Vasara – tas metas, kai tėveliai dažniausiai pasiryžta perėjimui nuo sauskelnių prie puoduko. Pirmiausia jie išrenka puoduką. Šiais laikais jų yra visokiausių, pradedant grojančiais, kai viduje atsiranda turinio, ir baigiant prabangiais sostais ar mini unitazais. Šiaip jau užtektų tiesiog pakylos vaikui pasilypėti prie klozeto ir spec. dangčio, sumažinančio skylę užpakaliui, kad vaikas neįkristų. Tačiau dažnai tėveliams perėjimas nuo sauskelnių prie unitazo atrodo pernelyg didelis, tad pasirenkamas dar tarpinis variantas – puodukas. Jei taip, tai geriausia pirkti kuo paprastesnį puoduką. Vaikui bus mieliau, jeigu jis pats tą puoduką išsirinks.

Specialistai teigia, jog veiksminga, jei puodukas į vaiko pasaulį pirmiausia atkeliauja kaip žaislas. Galima išmėginti jį kaip kepurę, valtį vonioje ar smulkių žaislų talpyklą. Ir tik apsipratus su šiuo nauju daiktu susipažįstama su jo tikrąja paskirtimi.

Kad būtų lengviau laiku spėti ant puoduko, nebetinka sauskelnės. Jas verčiau pakeisti kelnaitėmis. Amerikiečiai pasakoja vaikams apie didelės mergaitės / didelio berniuko kelnaites. Tokias nešioja visi suaugusieji ir tokių reikia vaikui. Juk jis jau didelis! Vėl bus puiku, jei kelnaites išsirinks vaikas. (Jei matote, kad jūsiškis tam dar per mažas, duokite rinktis vienas iš dviejų;) )

Naujosios kelnaitės jau čia. Dabar reikia pasitreniruoti jas nuleisti žemyn ir užsitempti aukštyn. Tiesą sakant, pradžiai užteks tik nuleisti žemyn 🙂 Nuleidžiam žemyn, sėdamės ant puoduko – štai kaip viskas vyksta! Kai vaikas žino, ką daryti, didesnė tikimybė, kad padarys tai laiku 😉

Toliau yra 3 svarbios puoduko taisyklės. Jei pratinate metinuką, jų išmokysite savo pavyzdžiu (t. y., veikdami kartu su vaiku), jei trimetį, tuomet galima reikalauti ir visiško savarankiškumo. Taigi:

1. Padarę nusišluostome užpakaliuką. Iš priekio atgal.

2. Turinį išverčiame į klozetą ir nuleidžiame vandenį.

3. Nusiplauname rankas su muilu, nusišluostome.

Žinoma, ne visada pavyksta laiku spėti ant puoduko. Svarbu vaiko nežeminti, nebausti, negėdyti. Verčiau padrąsinti, kad kitą kartą tikriausiai pavyks.

„Nesijaudink, – visuomet sako mamytė ir tėvelis. – Mes žinom, kad tu labai stengiesi ir vis tiek manom, kad esi labai protingas vaikas!“

Taip vaikas bando bando, ir vieną kartą jam pavyksta. Jis didžiuojasi savimi ir visiems su pasigėrėjimu rodo puoduko turinį arba apie jį pasakoja J Pasidžiaukite vaiko laime kartu su juo. Dabar jis jau tikrai didelis!

Visa ši metodologija pateikta kaip pasaka vaikams „Pirato Pijaus puodukas“ ir „Princesės Paulės puodukas“. Skaitytojas ne tik stebi Paulės ar Pijaus perėjimą prie puoduko, bet ir pats dalyvauja: gali išsirinkti puoduką, kelnaites iš tų, kuriuos renkasi knygos veikėjas, gali paskatinti knygos veikėją paspausdami mygtuką su linksmais vaikų šūksniais: knygelėje perskaitome „Puikiai padirbėta, Pijau / Paule!“, o iš garsiakalbio išgirstam „Jėėėė!“ (tiksliau, „Yey!“:) )

Jeigu jūs jau irgi galvojate apie puoduką ir ieškote paskatinimo, parašykit komentaruose „Mano piratui laikas ant puoduko“ arba „Mano princesei laikas ant puoduko“ ir vienam „piratui“ bei vienai „princesei“ pasiseks gauti šią knygelę dovanų. Komentarų lauksiu iki šeštadienio vidurdienio (12:00).

Pirato_Pijaus_puodukas

25 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *