Vaiko lavinimas
comments 32

Žaidžiame su raidelėmis: magnetinis raidynas + dovana Jums

Ilgame ir smagiame, pilname žaidimų kelyje į raštingumą mes naudojame įvairiausias priemones. Apie vieną jų buvau šiek tiek užsiminusi, dabar pats laikas aptarti plačiau.

Kai vyresnėlis buvo toks, koks dabar mažėlis, įsigijome magnetinių raidelių rinkinį „Mano raidynas„, vėliau ir raidžių papildymą.

magnetinis raidynas1

Man jos patiko tuo, kad malonios paimti (nėra visiškai magnetas, o labiau primena popierinę kortelę), vaikui nei per didelės, nei per mažos, gerai limpa prie visų metalinių paviršių, pvz., šaldytuvo. Nežinau, ar raidyną rengiant dalyvavo kokie pedagogai, metodininkai, bet priemonė atrodo labai apgalvota, raidelės pateiktos sumaniai. Kiekviena raidė – dėlionės dalis. Juk raidelės sukimba tam tikra tvarka ir tik tada išeina žodis, ar ne? Balsės ir priebalsės pagamintos skirtingų spalvų, o kiekvieną raidelę iliustruoja 2 objektai iš tos raidės, pvz. M: musė su malūnėliu, B: boružė su batais. („Bet A piešinyje – dar ir akys!„, – nori būti tikslus vyresnėlis, tad yra piešinių ir su 3 objektais 🙂 ) Vienas objektas aiškiai matomas, kito tenka paieškoti atidžiau apžiūrinėjant paveikslėlį, todėl pirmasis žaidimas, kurį dažniausiai žaidžiame su jaunėliu – apžiūrime raidės magnetuką: kas piešinėlyje yra iš tos raidės. Tada dar bandom sugalvot kitų žodžių iš tos raidės arba nukeliaujame į istorijas apie tą nupieštą objektą 🙂

Dėžutėje yra ir knygelė su keliolika žaidimukų, tačiau šiuos magentukus mes naudojome ir visai kitaip:

  • Kol gaminu valgyti, vaikas jungia jam patinkančias detales į žodį, o paskui aš bandau perskaityti kokį nors „KRUBBAAARSTJ” 🙂 Būna daug juoko ir pamažu ateina suvokimas, kad kiekviena raidė turi savo garsą, jungiant garsus išeina žodžiai.
  • Į tokį sudėliotą „žodį” galima pažvelgti ir vien kaip į paveikslėlių seką ir remiantis ta seka kurti istoriją.
  • Ant šaldytuvo paliekamos tam tikros „raktinės” raidelės, kurių tuo tarpu mokomasi, pvz., visų šeimos narių vardų pirmosios raidės, vaiko mylimiausių žaislų pirmosios raidės ir pan. Kaskart užkliuvus akiai galima prisiminti, pvz., „K – tai tavo knygelės”.
  • Paliekami kokie nors užrašai, tarkim vaiko vardas, savaitės įvykis ar koks linkėjimas. Kaskart užkliuvus akiai galima tyrinėti, kokių raidžių čia esama, pvz., „Ar matai mamos raidelę?”, „Kur yra raidė K?”, netgi „Kiek yra raidžių A?”

Tačiau man visada norėjosi dėti ne žodžius, o sakinius, ypač, kai vyresnėlis jau pramoko skaityti. Šiame rinkinyje tam labai trūko nosinių raidžių. Gal ne aš viena apie tai užsiminiau, nes „Geradariai” išleido naują magnetinių raidelių rinkinį, kuriame netgi yra magnetinis paviršius žodeliams dėlioti.

magentinis raidynas2

Raidynas pasipildė ne tik nosinėmis, bet ir dvibalsių detalėmis – lengviau su vaiku kalbėtis apie šiuos sudėtinius garsus. O žaidimų knygelė čia irgi gausesnė – net 19 idėjų pažinti raides per žaidimą. Iš jų labiausiai šiuo metu pas mus einama – panaudoti duotą raidžių kombinaciją žodžiui sugalvoti, pvz., uždedu „SA”, vaikas pabaigia „SAULĖ”, nuimu kelias raides, lieka „LĖ”, vaikas vėl galvoja žodį.

– Dabar tai jau juokingą sugalvojau, – sako, – nežiūrėk.

Užbaigęs parodo ir kvatojasi:

magentinis raidynas3

Dėliojam mes dažniau ant savo didelės magnetinės lentos arba šaldytuvo. Tačiau tas žalias magentinis paviršius, esantis raidyno dėžėje, patogus tuo, kad ten raidės taip smarkiai neprilimpa kaip kitur, tad lengviau jomis manipuliuoti. Taip pat manau, kad šis sprendimas pravers kelionėse.

Šiuo metu raidyną žalioje dėžutėje su magnetiniu paviršiumi galima nebrangiai įsigyti čia. O kas nori išbandyti laimę, 2 tokias dėžutes padovanosiu.

magnetinis raidynas4

Rašykite komentaruose „Noriu raidyno„. Pasiūlymas galioja iki sausio 21 d. imtinai! 🙂

Vieną padovanosiu šio įrašo, kitą – feisbuko komentatoriui, tačiau prašau nesukčiauti komentuojant ir čia, ir ten, dublikatų į žaidimą neįtrauksiu.

 

Paskutinė nuotrauka – Geradarių.

32 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *