Akimirkos, Būti tėvais, Vaiko lavinimas
komentarai 6

Žmonės, kas jums darosi? arba Patyčios for ever

Kai po tokio filmuko 727 žmonės (Lietuvoje, po vienos moters postu feisbuke) paspaudžia „Like“ ir nusidriekia galybė komentarų „taip jam ir reikia“, „gerai tas bičas pamokė“, „aš būčiau dar ir mamą apipylus“, man norisi tik lįst po pernykščiais lapais…

Savaitė „Be patyčių“ – puiki proga apie tai pakalbėti.

Neaišku, ar šis klipas surežisuotas, ar tikrai pavyko taip gražiai nufilmuoti realią situaciją, be to, trūksta tikro garso takelio: ką ir kokiu tonu kalba situacijos dalyviai. Viena aišku, čia stebime ne vaiko pamokymą, o pažeminimą.

Visi trys veikėjai prastai elgiasi: vaikas išdykauja peržengdamas ribas, mama abejinga, užgautasis atsimoka chuliganiškai. Pirmuosius du galiu nesunkiai pateisinti: vaikas nuobodžiauja ilgoje eilėje, mama pavargusi ar net pervargusi, bet visgi jai reikėjo šio to imtis. Trečiojo veikėjo veiksmų niekaip negaliu pateisinti. Jie per daug chuliganiški, žeminantys, neadekvatūs situacijai. Mamos vietoje tokiu atveju norėčiau kviesti policiją.

Šiuo atveju, kaip ir daugumos kitų patyčių atveju, stokojama elementarios pagarbos. Jei užgautasis kreiptųsi į vaiką apeliuodamas į jo jausmus („ar tau būtų malonu, jei aš į tave daužyčiau vežimėlį?“), jei jis kreiptųsi į mamą („man nemalonu, kai jūsų vaikas daužo man kojas, ar galėtumėte jį sudrausminti?“), jei jis parodytų supratingumą ir užleistų mamai vietą eilėje (ne veltui turime mamų su mažais vaikais kasas), būtų daug geriau pamokęs išdykėlį. Malonaus elgesio, pagarbos kitam, empatijos, tinkamo elgesio šioje konkrečioje situacijoje.

Ko dabar pamokė? Galynėjimosi, savo galios demonstravimo šlykščiu pokštu, nepagarbos, chuliganizmo. Nepaisant to, kad vaikas buvo pažemintas, jis niekada nesupras, kodėl žmogus jį apipylė, nes pienas ir vežimėlio stumdymas niekuo nesusijęs. Ar veikia algoritmas: 1) kažkur įsidaužiu su vežimėliu; 2) mane apipila pienu? Ne, nebent įvažiuoju į pieno lentyną ir taros dūždamos mane aptaško. Taigi tokia bausmė visiškai neadekvati ir nieko nepamokanti, apart, kaip jau minėjau, chuliganizmo, nepagarbos, žeminimo.

Ir vis tie žmonės, kurie palaikino ir pakomentavo vaizdelį džiaugsmingais šūksniais, turbūt augina auksinius vaikus (ypač tikėčiau, kad visai jų neturi), todėl yra visai ramūs, kad nei jų, nei jų vaiko niekada niekuo neapipils, o jei ir apipils, tai jie juk supras, kad yra „kūtvėlos“ (komentaro citata), nemoka auklėti savo vaikų ir to nusipelnė. Tik tegu nepamiršta kaskart stodami į eilę prekybcentryje pasirūpinti pieno pakeliu. Kaip be pieno vaiką pamokysi?…

P. S. Ačiū vienam protingam žmogui visame tame sraute. Gal ir yra vilties.

6 Comments

 1. supermamka says

  Lol 😀 tas vyras pasielge labai korektiskai ir teisingai… vat jei butu nuspyres ta vaika i mesos skyriu, tada gal… 😀

  Paverk upę

 2. Inga says

  Mačiau šį vaizdelį po to, kai perskaičiau Žmogaus teisių gynėjų komentarą apie Burgį, tai man šios abi istorijos kaip ir iliustruoja viena kitą…
  Buvo tiek šiam vaikinui, tiek Burgiui ginti save, savo įsitikinimus ir bendrą interesą, tik ar tikrai tais būdais,,,va čia ir klausimas. o kad rūkiusi mergaitė ir šis berniukas elgiasi netinkamai, manau, niekas neprieštaraus.

 3. tomas says

  Na, man akivaizdu, kad cia mamos vaidmuo vienas pagrindiniu. Zinoma, vyruko veiksmai nepateisinami, taciau mama buvo salia ir turejo sureguliuoti situacija. Teigti, kad ji pervargusi – cia jau burimas is tirsciu.

 4. Susireikshminusi says

  Mama ir sureagavo :), tad "pavargimas" (nors kaip mama sutinku, kad dažnai būnu ne tokia energinga kaip norėtųsi) kažkiek būrimas iš kavos tirščių. Pasižiūrėkit į mamos padrąsinimą 12-13 filmuko sekundę. Lengvas spustelėjimas link priešais stovinčio tik paskatina vaiką veikti dar sykį

 5. Vaclovas says

  Ponia, nejuokinkite voveraičiu. Kai nuteisti tai pirmiausia ir jokių pasiteisinimų negali būti, bet mamytė tai buvo pavargusi, atsiprašau pervargusi ir čia tikrai ne jos kaltė, žinoma, kaip gi kitaip. Atsitokėkitė, kad kiekvienas Jūsų vaiko poelgis yra atspindys ant Jūsų. Nepateisinų tokių mamyčių kurios augina laisva vaika kurio jokiais budais negalima suvaržyti ir jis daro ką nori nes tik taip individai išsivysto. NESĄMONĖ. Jūs turite sudrausminti ir paaiškinti kad blogai elgiamasi, ne joks kitas aplinkinis žmogus ir man labai gyliai yra dzin kokio nuovargio Jūs esate. Jūs turite paaiškinti ir nustatyti ribas kaip naudotis TV ir kompiuteriu o ne rašyti debiliškas peticijas ką reik drausti per TV rodyti. Tai yra tėvų darbas ir negalite jo permesti niekam kitam, nei mokyklai nei visuomenei nei Kalėdų seneliui. freakin niekam.
  Asmuo kuri čia smerkiate gali būti dar labiau pervarges, po trigubos pamainos po to kai jį paliko žmona ir pabėgo su kaimynų ištuštinusi bendrą santaupų sąskaitą. Nes jei jau buriam ir spangstam tai kam apsirboti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *