Būti tėvais
Leave a comment

Vaikų dovanos

Vaikai – neabejotinas gyvenimo pasikeitimas. Primityviai žiūrint jie viską sujaukia, suriša rankas, atima laiką. Tačiau žvelgiant plačiau jie taip smarkiai praturtina mus, neįsivaizduojamai! Ir tas dovanas mes nešiojamės dažniausiai visą gyvenimą ir dėl jų tampame sėkmės lydimi, laimingesni.

1. Supergebėjimai

Kai turi kūdikį, rodos išdygsta trečia ranka: gebi ir vaiką nešioti, ir pietus virti ir dar kalbėtis telefonu! Įgyji ir kitų supergebėjimų: be rankų atsidaryti komodos stalčius ar įsijungti šviesą tualete. Be to, įgundi suktis greitai: atsakyti laiškus, kol vaikas snaudžia, išplauti grindis, kol dar nesugalvojo nutapnoti į kitą vietą, apsipirkti, kol neprasidėjo nuobodulio ašaros ir pykčiai. O kokia prabunda liūtės narsa, jei kažkas tavo vaiką užsipuola! O kaip tau pačiai nieko neskauda, neima miegas ir niekam nepritrūksta jėgų, jei iškyla grėsmė tavo vaiko sveikatai ar gyvybei.

2. Laiko planavimas

Dažniausiai pajunti, kad diena – be galo trumpa ir daugiausia išsimėčiusi 5-10 minučių tarpais. Tai ir įgundi juos naudoti produktyviai, atmeti tai, kas nereikšminga, iš ryto, kol vaikas ramesnis, susiruoši pietus. O paskutiniais nėštumo mėnesiais išmoksti nieko neatidėliot, nes supranti, kad jei nedarysi dabar, rytoj gal jau viskas bus kitaip ir nebepadarysi niekada.

3. Meilė be išlygų

O taip, būni ir pavargus, ir išsekus, ir išsinervinus, bet užtenka tos vienos bedantės šypsenos, tų mažų rankyčių aplink kaklą, tos negrabios keverzonės, palydėtos „Čia – tau, mama!”, ir visų vargų kaip nebūta. Net jei susipykstat, visada ta maža širdelė tave myli 100% ir tas jausmas pakelia iš visų duobių.

4. Sveikata

Su vaikučiu nėra kada sėdėt prie kompiuterio ar kiurksot ant sofos. Eini į parką, žaidi ant grindų, ropinėji pievoje, rideni sniego senį… Peržiūri mitybą, nes juk „nesąmonių” savo vaikui neduosi, išmoksti įvairiausių natūralių sveikatinimo(si) ir gydymo(si) būdų, jau nekalbant apie tai, kad sveikatini save ir vaikutį, jei maitini savo pienu.

5. Džiaugsmas

Kūdikio pasiekimai, metinuko kasdieniai nuotykiai, šnekučio juokingos kalbelės ir naivus požiūris į pasaulį visad įkvepia optimizmo. Jį primena nuotraukos, trumpi video su šėlionėm, pirmaisiais veblenimais ar savos kūrybos eilėraščiais ir dainomis. Ir dar – vaikai turi nepaprastai užkrečiamą juoką. Įsirašykit su telefono diktafonu ar kitokia įranga ir visada prie savęs turėsite tą neįtikėtinai veiksmingą geros nuotaikos užtaisą.

Visa tai su kaupu atperka kelis mėnesius nemiegotų naktų, nervus pirmąkart pakilus temperatūrai ir praleistus vakarėlius. Tai neįkainojamos dovanos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *