Akimirkos
comments 4

Mano tinklaraščių topas

blogging

Ši savaitė netyčia tapo lietuviškų tiklaraščių savireklamos savaite, kai kiekvienas rašantis stengiasi parekomenduoti 12 savo skaitomų tinklaraščių savo publikai. Apie juos vakar kalbėjo net LR radijas (nuo 45 minutės).

Prisipažinsiu, kad nuo tada, kai buvo uždarytas Google Reader, smarkiai mažiau skaitau, tad ši savaitė pažėrė seniai pamirštų ir naujai atrastų tinklaraščių. Ne taip seniai pradėjau naudotis The Old Reader ir dabar jame jau sukrenta srautas iš 49 tinklaraščių. Tas nelabai džiugina, nes tuoj pasijusiu pasiklydusi tarp gausybės ir imsiu nervintis arba bejėgiškai trinti viską lauk…

O Google Reader mirtis padarė ir kitų permainų: daugelį dalykų vietoj tinklapio RSS pradėjau sekti tiesiog feisbuke. Tad dabar kai ką net sunku atskirti, ar seku tiklaraštį ar FB paskyrą, kurioje dažniausiai telpa ne tik tinklaraštis, bet ir daug dalykų aplinkui.

Savo apžvalgą norėčiau pradėti nuo bičiulių:

 1. Nulis.lt Iš pradžių buvo daug draugų ratui skirtų rašinėlių, paskui stebėjau namo statybos eigą. Dabar, kai jau didžioji dalis tų darbų padaryta, tokių įrašų pasitaiko vis rečiau ir jie jau ne tokie įdomūs. Praleidžiu ir įrašus apie naujai paragautus ar pagamintus alus, tačiau man patinka įvairūs buitiniai rašiniai, pvz., apie protingą naudojimąsi indaplove. Labai laukiu, kada parašys savo įžvalgas apie elektros lemputes. Ir, žinoma, miela pakikent iš vaikų postringavimų 🙂 Šis tinklaraštis ir žmogus už jo – viena iš inspiracijų, kodėl aš pati pradėjau rašyti tinklaraštį.
 2. Geramama.lt – tinklaraštis daugiausia apie įvairiausias nešiokles, ir Zindymas.lt – apie žindymą, bet ir kitus protingiems tėvams rūpimus klausimus – tai mano ir daugelio kitų įkvėpėjos, tiesiog mamystės guru, rašiniai. Dažniausiai tai ne asmeninė nuomonė, bet moksliniais tyrimais pagrįstos žinios, praktiniai patarimai, apibendrinantys tiek savo patirtį auginant 5 vaikus, tiek visas kitas žinomas, matytas ar skaitytas patirtis. Be to, ten skelbiami įvairūs seminarai, kuriuos Rima veda itin profesionaliai, kas kartą išdėstydama naujausius mokslo pasiekimus ir atradimus kalbamoje srityje. Ir vien už tai, kad nepaliauja domėtis ir kastis vis gilyn ir gilyn, be galo be krašto žaviuosi šia moterimi!
 3. Dar viena nuostabi mama, kurios mamystės ne tiek daug matosi tinklaraštyje Mano vardas Vitalija, tačiau visgi prasibrauna tarp literatūrinio srauto. Patiks toms, kurios ieško gilaus moteriškumo: ne kosmetikoje ir madoje, bet kūno kalboje ir sąmonėje. Ir labai rekomenduoju Vitalijos seminarus, nes ji geba net jautriausias temas pateikti taip subtiliai ir meiliai.
 4. Daugiau nei virtuvė – trupinėliu ir mano tiklaraštis, nes „pakrikštijau” ir padėjau jam stotis ant kojų, bet kaip barbė devyndarbė dažniau ten esu ne rašytoja, o moralinis palaikytojas ir techninis paknebinėtojas 🙂 Užtat moteris, kuri sukasi toje virtuvėje visu gražumu – mano metų atradimas. Ne internetuose, bet apskritai gyvenime. Ši netikėta bičiulystė, atvėrusi akis grožiui ir visur kur tempianti bent laipteliu aukštyn, pastaruoju metu man – vienas didžiausių džiaugsmo gyvenimu šaltinių.
 5. Evelina Daciūtė – dar viena netikėta, jau kiek senesnė pažintis. Viešumoje viskas prasidėjo daugiau mažiau Laiškais iš Kinijos, o peraugo į meškius. Žodžiu, kaip ir daugelis veiklių moterų, ji išsibarsto keliose sferose, bet kadangi „Laiškų iš Kinijos” etapas kaip ir baigtas, tai dabar galėtų būti „Laiškai tarp lubinų” 🙂 O kol kas Evelina labiausiai matoma feisbuke ir įvairioje žiniasklaidoje.

Šių veikėjų vaikus sudėjus išeina po 3,2 vaikus šeimai, tad štai kokie žmonės mane įkvepia (čia neskaitant labiau visuomenei žinomų) ir kokių svajonių dar turiu 🙂

Toliau pristatysiu su motinyste susijusius tinklaraščius:

 1. Miesto mamos – rašo retai, ne visada labai sklandžiai, bet pakalbina įdomių žmonių ir nuotraukos labai gražios. Tiesiog šeimų gyvenimo būdo žurnalas.
 2. Mamos rašo – galbūt pirmasis toks tikras tinklaraštis su autentiškom istorijom ir tikrom, net neretušuotom savo bei vaikų nuotraukom. Tik kartais juokiuosi į ūsą, kad mamos, kurių dauguma augina ne po pirmą vaiką, vis dar sprendžia šviežiai iškeptos mamos problemas. O gal aš vis ant auginančios pirmą vaikelį rašinių pataikau? Žodžiu, gyva, tikra, daug ir pirmakartėms mamoms tikrai baisiai artima ir aktualu.
 3. Informuotas pasirinkimas – labai rimtas, moksliškai grįstas apie gimdymą. Pravartu paskaityt ir nėščiosioms, ir medikams, kurie širdies gilumoje abejoja įsisenėjusiomis tiesomis. Ta pati moteris dar rūpinasi Gedintiems kūdikio – informacine bei moraline parama ir meile vaikelį praradusioms šeimoms. „Informuotą pasirinkimą” seku feisbuke.
 4. Su vaikais ir Moku žaisti – man jie labai panašūs. „Su vaikais” daugiau dalinasi svetimomis idėjomis, kurios ilgiau naršantiems internetuose jau gali būti matytos, o „Moku žaisti” – daugiau autentikos. Tačiau iš esmės abu apie tą patį – prasmingą laiką su vaikais: kelionės, darbeliai, ugdymas.

Ir dar keli ne visai į temą:

 1. Fantastiškų (-os) knygų žiurkės – iš jų mieliausiai sužinau apie naujausias knygas ir įvykius literatūros pasaulyje, o kartais ir gaunu dovanų 🙂 Tikiu, kad netyčia. “Atstovė spaudai” KŽL tokia kukli, kad vis išsisuka nuo kavos ir interviu DirbuMamai 🙂
 2. Vytis Valantinas – man baisiai patinka šio psichologo straipsniai, nors ir baisiai ilgi. Jų gali rasti visur, pvz., ikimokyklinis.lt, bet turi ir daugiau mažiau savo paskyrą feisbuke.
 3. Kokonas – labai gražiai rašydavo apie visokius grožius ir menus, apie vaikus, o pastaraisiais metais panašu kad liko tik labdaringos mugės prieš Kalėdas organizatorium. Bet tą daro nepriekaištingai, kruopščiai ir su didele meile ir aš visada juos pareklamuoju ir nueinu aplankyt.
 4. Mynameisvaida – Vaidos iš Happeak pabėgimas į Barseloną. Trumpi nedažni įrašai su jaukiom nuotraukom, leidžiantys vis žvilgtelt pro rakto skylutę į gyvenimą nesibaiminant avantiūrų.
 5. Geležinė lapė – nemirtingi pakoučinimai ir visa teisybė per humoro prizmę. Dažnai paskaičius norisi sušukti MADE MY DAY!!! 🙂

Paveiksliukas iš http://buzzghana.com.

4 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *