Ar jūsų lentynoj jau yra šios knygos? Tuoj papasakosiu, kodėl jos ten turi būti, ypač jei turite 1-3 metų pypliuką.
Dešimt dramblių taip ir nenuėjo į svečius pas kitus dešimt dramblių. Nors ne, tai pasaka be galo, nes grįžę namo jie nusprendė, kad labiausiai pasaulyje norėtų eiti į svečius! Tad knygelę vėl galima versti nuo pradžių.
Tikroviškai pilki drambliai kaip tikri drambliai neturi vardų. Jie vadinasi Senelis Dramblys, Močiutė Dramblė, žinoma, Mama ir Tėtis, o jų vaikai – Mažiausias, Vos didesnis, Šiek tiek didesnė ir panašiai. Bet kaip tikri žmonės jie susižavi visokiais pašaliniais dalykais ir pameta pagrindinį tikslą: kažkam rūpi pažaisti su beždžioniuku, kažkam – pasitaškyti baloje ar pagainioti drugelį, Močiutė nepraeina nepaplepėjusi su vaikystės draugėmis, o Senelis imasi padėti kitiems drambliams sunkiame darbe, tad į svečius nueina tik Mama…
Lūžk iš juoko, kai pirmoji atsilikusi ir paskutinė grįžusi į vorelę Močiutė nepatiki, kad su draugėm praleido visą dieną: „Nepasakok man pasakų, aš čia vos penkias minutes šnektelėjau“. O Mamą Dramblę nors prie žaizdos dėk – taip ji su meile susirenka visus savo paklydėlius.
Tinka:
- Kaip smagi vakaro pasakėlė net iki 5–6 metų vaikams,
- Kai mokotės skaičiuoti nuo vieno iki dešimt, nes vis skaičiuojama „10 dramblių ėjo į svečius“, „9 drambliai ėjo į svečius“, „8 drambliai ėjo į svečius“, o einant namo – atvirkščiai,
- Kai mokotės skaityti, nes visas tekstas – didžiosiomis raidėmis.
Genealus sumanymas – interaktyvų žaidimą, kuris būtų labai lengvai įmanomas planšetėje ar telefone, perkelti į knygą. O taip – ji irgi gali daryti stebuklus! Tiesiogine šio žodžio prasme.
Žodžiais labai sunku apibūdinti šią nuotaikingą žaidybinę knygą. Galiu tik pasakyti, kad pamačiusi ją lietuviškai tiesiog sutirpau iš laimės! Nueikit į knygą ir verskit puslapį po puslapio arba žvilgtelkit šį filmuką:
Tinka:
- Labai mažučiams, kuriems viskas aplink – stebuklas, tik reiks skaityti dalimis, nes knygelė ilgoka,
- Kai mokotės skirti spalvas, kairę, dešinę,
- Kai ieškot netikėtos dovanos.
Maža knygelė apie metinuko buitį: kas yra aukštai ir kas yra žemai. Ir paprasta, ir žaisminga, ir pamokanti. „Oi, Jurgis užlipo aukštai! Atsargiai! Po stalu tupi katė. Miau! Ji yra žemai.“
Tinka:
- Dar tik pradedantiems susivokti pasaulyje, nes vaizduojama daug kasdienių realijų,
- Kai mokotės kūdikių gestų kalbos, nes minimi paprasti, dažni daiktai, be to, vis kartojasi „aukštai“, „žemai“,
- Nusiraminimui prieš miegelį, nes galiausiai Jurgis užmiega.
Jeigu susidomėjote „Aukštai ar žemai?“, mielai vieną padovanosiu. Parašykite „Noriu“ komentare. Paskutinis noras bus užfiksuotas pirmadienį 24:00.
Pingback: Ką vertingo ir smagaus skaitėme 2016-aisiais – Dirbu Mama