Vaiko sveikata
comments 2

Ruduo pilnas vitaminų

Bjauresnio rudens nei šis – neprisimenu. Kiek panašu į vaikystės laikus, kai lapkritį būdavo ištisai šlapdribos ir pūgos.

Nusipirkau dailų rudeninį puspaltį, tik kartą spėjau užsivilkt. Iškart prireikė vilnonių kojinių ir megztinių. Vaikai ilgai nesuprato, kodėl rengtis žieminę striukę, jei dar ne žiema. Ką, ir kepurę, šaliką?! Na taip…

Bet laimei, lig šiol dar nė vienas nebuvom rimtai suslogavę ar ką. Ypač džiugu dėl vaikų. Pirmiausia, žinoma, jie intensyviai sportuoja ir daug būna lauke. Antra – ruduo lepina vitaminais.

Seneliai užaugino moliūgų, cukinijų, paprikų, obuolių… Dar mūsų namus aplankė programa „Sultys ir glotnučiai – SMART formos vitaminai“.

krepsys-vitaminu

Turbūt girdėjote šūkį „5 per dieną“, kuriuo skatinama suvartoti bent 5 porcijas vaisių ir daržovių per dieną geresnei savijautai. Su SMART formos vitaminais tai dar paprasčiau. Kodėl?

Esu pastebėjusi, kad kuo smulkesnis maistas, tuo jo suvartojama daugiau. Pvz., jeigu duosi vaikui vieną obuolį, jis ir suvalgys vieną obuolį, o gal ir to neįveiks, nepriklausomai nuo jo dydžio. Jeigu duosi pjaustytų obuolių, jis suvalgys du ar tris. O jeigu trintų – tai ir kokius keturis! Sulčių taip pat bus išgerta daugiau, nei tilptų obuolių. Taigi glotnučiai ar sultys yra SMART būdas duoti daugiau vitaminų.

glotnutis-jega

Antra, pati forma – glotnučio tūbelė ar mažas sulčių buteliukas – yra patrauklus, nes kuo įdomesnis, nekasdieniškesnis pavidalas, tuo labiau norisi.

Trečia, tokios formos maistą paprasta naudoti. Jis gali būti padėtas „po akių“ ir niekada nepraras nei formos, nei skonio. Jį lengva vartoti vos išalkus, nes nereikia ruošti. Taigi tikras išsigelbėjimas, kai esi nusilakstęs po dienos darbų arba pramiegojai pusryčius.

Sportuojant, žaidžiant, išėjus pasivaikščioti – visada rasit progą pasistiprinti vitaminais. Ypač jei jie SMART formos.

es-smart-vitaminai

2 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *